STANDARD 100 tekstil ürünlerinin kullanılan tüm aksesuarları ile birlikte ilgili tüm işlem aşamalarında ham maddelere, yarı ve son ürünlere yönelik dünya çapında tanınan tutarlı, bağımsız bir test ve sertifikasyon sistemidir.

Inditex üretici firmaların bazı markalara üretim yapabilmesi için geçmesi gereken testler ve sağlaması gereken standartlar ile ilgili çalışma yapan bir kuruluştur. Hâlihazırda Inditex’in bünyesinde ya da Inditex’e bir nevi üye olan 8 marka vardır. Bunlar; Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home ve Uterqüe gibi büyük markalardır.

Sedex/Smeta Küresel tedarik zincirinde sorumlu ve etik iş uygulamaları iyileştirme süreçleri için adanmış kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Sedex tedarik zincirinde olan kuruluşların etik ticaret konusunda gelişmesini hedefleyen bir ticaret topluluğudur. Katılımcı firmalar Sedex sistemine ortak bir veritabanına bağlanmak çalışmalara katılmak ve üyelerle irtibata geçebilirler.

Global Organic Textile Standard‘ı (GOTS), uluslararası alanda tanınmış bir organik tekstil standardıdır. Global Organik Tekstil Standardı organik liflerden yapılan tekstil maddeleri için önemli bir işleme standardıdır. Ham maddenin hasatından başlayarak üretimden ve etiketlemesine kadar olan süreç, çevresel faktörlerde göz önünde bulundurularak, tüketicinin de güvenini sağlayabilmek için GOTS, uluslararası yetkin firmalar tarafından geliştirilmiştir bir oluşumdur.

Organic Content Standart (OCS) yüzde 95-100 oranında organik madde içeren tüm gıda dışı ürünler için geçerlidir. OCS, ürünlerdeki organik madde içeriği iddialarının şeffaf, tutarlı ve kapsamlı bir şekilde bağımsız olarak değerlendirilmesine ve doğrulanmasına imkan verir.

GRS, geri dönüştürülmüş içeriklerin, gözetim zincirinin, sosyal ve çevresel uygulamaların ve kimyasal sınırlamaların üçüncü taraf sertifikasyonuna yönelik gereklilikler belirleyen uluslararası, gönüllülüğe dayalı tam bir ürün standardıdır.

RCS (Recycled Claim Standard), tedarik zinciri boyunca geri dönüştürülmüş ham maddeleri izlemek için bir gözetim zinciri standardı olarak kullanılır. Standart, OIA’nın Sürdürülebilir Çalışma Grubu’nun bir parçası olarak Malzeme İzlenebilirliği Çalışma Grubu tarafından geliştirilmiştir.

Sosyal uyumluluk standardı Bsci tedarikçi kuruluşlarının sosyal sorumluluk kurallarına gore uyumluluklarını izlemenizi sağlamaktadır. BSCI merkezi Belçika Brüksel olan Ticaret Birliği tarafından organize edilmiş olup etik sosyal değerleri inceleme üzerine kuruludur. Bsci Uluslararası İş Örgütü kurallarını esas alır ve tedarikçilerin bu konuda sürekli iyileştirme yapmalarını esas tutar.

0 Çalışanımızla

0 Gün'de

0 Saat'te

0 Üretim Adeti